Поради дієтолога

Цінні поради про харчування та виховання котів від наших компетентних експертів та ветеринарних лікарів. Якщо Ви не знайшли потрібної інформації, скористуйстесь індивідуальною консультацією або зверніться до нашого ветеринарного відділу. Ми будемо раді вам допомогти!

Статті про харчування

Як зробити кота щасливим та здоровим

Відповідальні власники котів задають питання. Ми зібрали їх з нашими відповідями. Дізнайтесь, завдяки чому ваш кіт або кішка стають здоровими та щасливими - від харчування до стрижки. Скористуйтесь нашими порадами. Ми пропонуємо отримати індивідуальну консультацію та зв'язатися з нашим відділом обслуговування. Ми усі любимо котів!

Алергія

Алергії – ключові моменти та практичні поради

Ми стикаємось з харчовими алергіями у своїй практиці настільки часто, що вирішили зібрати усі поради в одній статті.

Алергія – реакція підвищенної чутливості до певних речовин. Це гіперчутливість імунної системи, яка неправильно реагує на безпечні для організму речовини. Харчова алергія – це підвищена чутливість імунної системи до компонентів корму.

Алерген – речовина, яка викликає алергічну реакцію. У випадку харчової алергії це можуть бути, як основні інгредієнти раціону, частіше білкової природи (курка або яловичина, наприклад), так й добавки, які використовуються у кормах. Інколи алергію викликає одна з форм речовини: м'ясо, яке було оброблено, має дещо інший молекулярний склад, тому зустрічаються тварини, у яких при алергії на курку (в домашньому раціоні) реакція на готовий корм на основі курки, не виникає, а навпаки.

Кормове неприйняття – іншої, не імунної природи. Воно не пов'язано з чутливістю організму, а викликано фізіологічною неможливістю засвоювати (недолік або відсутність ферментів) або входить у контакт з якоюсь речовиною.

Алергія – явище індивідуальне, у кожного кота чи кішки алергія розвивається на власний алерген, і кожний випадок більш-менш унікальний. Тому можна говорити тільки про породну схильність до алергії, а не до алергенів! Кожний випадок потребує індивідуальної консультації ветеринарного лікаря- дієтолога.

Алергія – явище, яке набуте, для її розвитку потрібен час. Котеня не народжується з алергією, може бути тільки схильність до неї. Імунна система у кошенят розвивається разом з усім організмом, і на початку їхнього життя ще не повністю функціонує, як у дорослих котів. Тому такі перебої, как алергічна реакція, у маленьких кошенят спостерігається нечасто.

Алергія – явище накопичуване, імунна система має деякий час стикатися з алергеном, щоб з'явилась перша алергічна реакція. На новий продукт алергія не виникає, тому що имунна система з ним не знайома.

Алергени – розповсюджені інгредієнти раціонів котів. Саме тому заводчики часто кажуть про алергію на курку – вона була одним з найрозповсюджених продуктів і часто викликала раніше алергію. Але зараз вибір кормів для наших котів став набагато ширше, тому кіт може протягом свого життя й не стикатися з куркою, що може дати зворотній ефект. Гіпоалергійний раніше продукт раптом, в певних умовах, викликає алергію, а курка - ні. (див. вище абзац про індивідуальність).

Харчова алергія буває у двох основних формах - кишкова та шкіряна. Шкіряна форма характеризується свербіжом, почервонінням шкіри, висипом, хронічним отитом. Кишкова – це, як правило, діарея або метеоризм.

Симптоми алергії часто бувають такими, як в інших захворюваннях. Тому ці захворювання слід виключити. При шкіряній симптоматиці це можуть бути: шкіряний кліщ, блохи та алергія на слину блох, бактеріальні та грибкові інфекції, атопічний дерматит, контактний дерматит, алергія на ліки, гормональні порушення, нехарчова алергія. При кишкових симптомах необхідно виключити інфекційний ентерит, недостатність підшлункової залози, дисбаланс кишкової мікрофлори. Можуть бути й дієтологічні причини: надлишок вуглеводів або білки в раціоні, які важко засвоюються.

У всіх випадках харчової алергії лікування та побіжна діагностика проводяться дослідним шляхом. Єдине ефективне лікування алергії – усунення алергену. У випадку харчової алергії,  це можливо, якщо підібрати дієту, яка виключає продукт, що викликає алергію. Для цього слід розповісти лікарю про усі продукти, які отримував ваш кіт до цього, – корм, ласощі, щось з домашніх продуктів. Все має значення, нічого не можна забути.

Наступний крок – застосування гіпоалергійної дієти. Важливо знати декілька простих правил її використання:

1. Дієта призначається на 8 тижнів – тільки через цей час можна оцінити позитивний вплив дієти (особливо при шкіряній формі). Зрозуміло, якщо реакція підсилюється, корм одразу слід замінити.

2. Крім дієти та води коту нічого більше давати не треба - ані шматочка хліба, ані шматочка зі столу. І нічого на вулиці. Тільки дієта та вода. Бо по-іншому оцінити ефективність дієти неможливо. При алергії на глютен злакових, наприклад, достатньо крихти хліба, щоб алергія знову повторилася. Ласощі, вітамінні пігулки, деякі ліки також потрапляють під заборону.

3. Якщо маєте негативний ефект: алергію поки що виключати не слід, бо, можливо, дієта вміщує алерген або виконувалася не суворо.

4. При позитивному ефекті переконатися у тому, що реакція була саме на попередній корм, можна тільки, якщо ви знову повернетеся до нього та зробите перевірку на результат. На практиці ані лікар, ані власник не хоче повертатися до проблеми та мучити тварину. 

Будь-яка зміна корму викликає в організмі , як правило, позитивні зсуви, за рахунок оновлення внутрішнього середовища та зміни умов, які активізують обмінні процеси. Тому загальний стан, в тому числі й симптоми, можуть поліпшитися. Чи були симптоми, які вже минули, дійсно харчовою алергією, слід проаналізувати разом з лікарем-дієтологом.

Те, що дієта підійшла, не означає, на жаль, що проблему назавжди вирішено. Як ми вже писали раніше, алергія – явище набуте, тому ті продукти, які раніше не викликали алергії, можуть викликати її пізніше. І тоді треба підбирати новий корм.

Алергія – серйозне захворювання, яке приносить чимало страждань нашим улюбленцям, тому до лікування алергії слід також підходити дуже серйозно. І не треба впадати у відчай, у кожному випадку завжди можна знайти вихід.

© Анна Линева

HAPPY CAT має унікальний сертифікат «Кошер»

Компанія INTERQUELL GmbH - виробник кормів для домашніх тварин під торговими марками HAPPY DOG та HAPPY CAT має унікальний сертифікат «Кошер».

Традиційними покупцями кошерної продукції у світі є юдеи, мусульмани, вегетаріанці, прихильники здорового образу життя та люди, які дбають про своє здоров'я.

Значення слова «Кошер» - (івр. ??????? , кашер?; антонім— «трефной?») - "придатність їжі" до вживання.

Кошерні продукти - це продукти, що є дозволеними з точки зору традиційного юдейського права, сукупності законів юдаїзма, які регламентують релігіозне, сімейне, громадське життя віруючих євреїв.

Продукти, які заборонено вживати юдеям, називають трефною їжею.

Тварини, з яких виробляють м'ясо, повинні водночас мати дві ознаки: 

- бути жуйною твариною;

- мати роздвоєні копита з глибоким розрізом (велика та дрібна рогата худоба, кози, вівці.).

- кошерна птиця - це курки, качки, гусаки, голуби, фазани, перепілки та індики.

Рибу можна вживати тільки ту, яка має плавці та луску. Це - кілька, окунь, блакитна риба, сазан, тріска, камбала, морський окунь, палтус, макрель, щука, сардина, лосось, тунець тощо.

Трефними (недозволеними) тваринами та продуктами є:

 

  •  кров;

  •  тварини, які вмерли природною смертю;

  •  тварини, які були розтерзані дикими звірями;

  •  тварини, які не мають одночасно двох ознак, -  свині, кролики, верблюди, коні, ведмеді, собаки;

  •  риба та морепродукти, у яких немає плавців та луски, заборонені для вживання. Це  - дельфін, кит, акула, зубатка, скат, вугор, мінога, молюск, омар, кальмар, креветки, равлики, устриці, ракоподібні;

  •  хижі птахи (сова, орел, пелікан тощо).

З 1950-х років існує загальний міжнародний товарний знак кошерної харчової продукції — літера «К» у колі, який підтверджує кошерність продукту. Товарний знак кошерності — ехшер — зареєстрований торгівельною маркою та охороняється відповідним законодавством.

Текст на ехшері, як правило, написаний на івріті. Право ставити ехшер має тільки рабин, який підтверджує  кошерність конкретного продукту.

У кормах «Happy Dog», «Happy Cat» немає свинини та її компонентів, не використовуються гормональні, наркотичні, психотропні препарати. Також визначені певні вимоги до сировини, яку використовують на виробництві, до персоналу, до виробничих приміщень, транспортних засобів, інструментів, спецодягу, упакування та маркування.

Ми використовуємо високоякісну сировину та інгредієнти, які є придатними для людської їжі.

Харчування тварин – питання довіри до виробника. І сьогодні - це важливіше, ніж ніколи!

Корм для котів - види та різниця

 Вибір кормів для котів у супермаркетах, зоомагазинах та в інтернеті - дуже великий. Усі корми можна поділити на три групи: повноцінні корми, додаткові корми та харчові добавки. Саме ці визначення часто вказані на упаковці. Що вони означають, Ви можете дізнатись тут:

Повноцінний корм: якщо ви годуєте вашого кота повноцінним кормом (сухим або вологим), то потреби в енергії та поживних речовинах у вашої тварини будуть повністю забезпечені, и не буде необхідності у тому, щоб додавати до корму мінеральні речовини або вітаміни. До цієї групи належать усі корми Happy Cat.

Додаткові корми: наприклад, м'ясо, яке часто використовується, як основа раціона для котів. Його обов'язково слід доповнювати мінеральними та вітамінними добавками.

Харчові добавки: використовуються для доповнення окремих кормових продуктів, наприклад, м'яса. Додатковими кормами можуть бути, наприклад, пластівці з мінеральнимим речовинами або вітамінізовані мінеральні добавки. Не варто годувати своїх улюбленців тільки окремими продуктами або додатковими кормами.

У котів, які харчуються, наприклад, тільки м'ясом, можуть виникнути серйозні порушення росту та інші ознаки харчувальної недостатності. Такий раціон бідний не тільки на кальцій, а й також на йод, мідь, цинк, вітамін А та вітамін Д. 

 

 

Водний баланс - запорука здоров'я кота.

На територіях пустель, степів та лісів Південної Азії, Європи та Африки, як і раніше, проживають дикі коти. Велике географічне розповсюдження, особливості оточуючого середовища та клімат сформували різноманітні породи або підвиди диких котів, від яких походить сучасний домашній кіт.

Домашній кіт успадкував деякі особливості від своїх диких предків - життя у посушливих районах передала у спадок організму котів унікальну здатність -  концентрацію сечі. Таким чином досягається максимально ефективне використання рідини. Усі сучасні породні та безпородні коти зберегли цю особливість. 

Ця здатність котів часто є основним фактором розвитку сечокам'яної хвороби (СКХ), яка стає однією з частих причин звернення власників котів до ветеринарного лікаря.

СКХ супроводжується утворенням піску та каменів у сечовому міхурі (а не у нирках!). Через анатомічні особливості коти страждають від ціього захворювання частіше, ніж кішки. Вперше захворювання може виникнути у віці від 2 до 6 років.

Основною причиною СКХ є незбалансоване харчування, а саме - надлишок у кормах магнію та фосфору та зміна кислотності сечі.

Всупереч розповсюдженій думці, харчування сухими кормами не сприяє розвитку СКХ. Більше того, спеціалізований раціон може у деякій мірі запобігти розвитку СКХ.

5 порад від HAPPY CAT для здоров'я сечовидільної системи кота:

¦ По-перше, використання збалансованого харчування підтримує необхідний баланс усіх поживних речовин та задовольняє при цьому специфічні потреби. Усі раціони HAPPY CAT сприяють підтримці pH сечі у нормі,  що, у свою чергу, є профілактикою утворення каменів у сечі.

¦ По-друге, крім правильного харчування, необхідно, щоб тварина вживала достатню кількість води, що залишається головною проблемою в умовах квартири. Хоч деякі коти полюбляють пити з крана, воду краще давати фільтровану.

Не давайте коту пити брудну воду!

Нижче  ви прочитаєте кілька корисних порад про те, як примусити вашого улюбленця пити воду: 1. Покладіть у котячу миску з водою невеличкий шматочок льоду, щоб вода стала прохолодною.

2. Використовуйте кілька мисок для води. Вода має бути доступною у різних частинах квартири або будинку.

3. Спробуйте використати для води миски з різних матеріалів. Запах миски може не подобатись вашому коту. Наприклад, якщо кіт не любить запах пластмаси, то дайте йому воду у металевій або керамічній мисці.

4. Для тих котів, які люблять проточну воду, найкращим рішенням буде питний фонтанчик - дуже привабливе джерело води для котів, який, у більшості випадків, стимулює тварину пити частіше. Вода у таких фонтанах, завдяки безперервній циркуляції, більше насичена киснем, завжди свіжа та прохолодна. Крім того, у сучасних фонтанчиках передбачені фільтри для очищення води і поповнювати її можна усього один раз на день.

Обов'язково стежте за споживанням рідини. Якщо кіт став пити більше або перестав пити взагалі, слід показати його лікарю, бо перебій у вживанні води може бути першим сигналом того, що ваш кіт захворів.

¦ Якщо ваш кіт у минулому мав проблеми зі сечовидільною системою, вологі корми обов'язково мають бути у раціоні вашої тварини. Консервований корм вміщує більше вологи і тому його слід вживати тваринам, які, через індивідуальні особливості, п'ють менше води. Перевага вологих кормів в тому, що вони задовольняють котів з різними смаками. Вологі корми HAPPY CAT - це більше 30-ти різних смаків і текстур для котів-гурманів. Вологі корми забезпечують 100% повнораціонне збалансоване харчування, так, як і сухі корми, та забезпечує профілактику сечокам'яної хвороби.   

¦ За своєю природою, коти та кішки - дуже охайні. І лоток тварини завжди має бути чистим. Коти дуже вимогливі, тому вони роблять "свої справи" тільки у чистий лоток. Якщо ви не приділяєте достатньої уваги догляду за лотком, то все може закінчитися тим, що ваш кіт сам собі влаштує "туалет" в іншому місці квартири, і у найгіршому випадку це може сприяти розвитку хвороб сечового міхура або кишківнику.

¦ І, нарешті, стреси! Найбільш розповсюдженою причиной недостатнього вживання води вашим котом є стрес. Зазвичай тварини живуть у суворому ієрархічному порядку - чим більше у вашому домі котів, тим більше привідів для суперництва та агресії. Тому стресові ситуації бувають частіше. Одна з найрозповсюдженіших причин стресових ситуацій є сперечання за територію. Будь-яка загроза з боку домінуючого кота, може викликати незадоволення. Коли в домі мешкає багато котів, може існувати індивідуальна несумісніть, особливо, коли група складається з трьох та більше котів. Сильний та впевнений у собі кіт може постійно переслідувати свого скромного родича та ізолювати його від групи. І коли слабкий вступає у конфлікт з домінуючою твариною, потім він нерідко впадає у депресію, стає млявим, мало рухається, протягом дня може відмовлятися від їжі. Така поведінка може тривати довгий час, в результаті чого сеча стає більш концентрованою. І тоді росте ризик виникнення хвороб сечовидільної системи. Якщо кіт протягом тривалого часу відмовляється від їжі, а огляд у лікаря виключає хвороби, а також проблеми із зубами, то необхідно якомога швидше з'ясувати причину стресу. У складній ситуації правильний раціон, доповнений вологими консервами та достатньою кількістю води, допоможе послабити фізичний вплив стресу на тварину. Використовуйте корм HAPPY CAT – годуйте свого улюбленця  правильно! Будьте уважними до своїх тварин!

Вплив цукру на здоров'я котів

«Цукор шкідливий для зубів! Від цукру коти стають товстими! Цукор може сприяти розвитку діабету!». Ці слова ми часто чуємо від власників котів. Що правильного або неправильного у цих словах?

Дехто з власників тварин вважають, що цукор взагалі не має бути у кормі свого кота. Фактично цукор не впливає на смак.

Були проведені дослідження, які підтвердили, що коти не можуть розрізняти солодкий смак. Це означає: якщо ми хочемо підсилити смакову привабливість корму, цукор вам - не помічник. Палений цукор інколи додається у вигляді карамелі у вологий корм з іншою метою - він є коричневим барвником, з ним корм виглядає більш апетитним. Кількість (максимум 0,5 г на 100 г корму) - дуже замала, на добу - біля 1,5 г. Такий вміст цукру абсолютно не береться до уваги дієтологів. До речі,  палений цукор та цукровий барвник - гіркі на смак.

Чи виникає у котів карієс від цукру?

У нас, людей, цукор - це причина карієсу №1. У котів, через будову зубів та склад слини карієс не розвивається –  з цукром у кормі або без нього, не має значення.  Набагато частіше коти страждають від інших захворювань зубів. Те ж саме спостерігається і у диких котів.

Чи стають коти товстими від цукру?

Дослідження показали, що через вміст цукру у кормі відкладення жирів немає. У більшості випадків набір ваги пов'язаний з високим вмістом калорій у кормі (у порівнянні з потребами в енергії), а не з кількістю чи складом вуглеводів і не через вміст цукру.

Чи виникає у котів діабет від цукру?

Приблизно один з 400 котів може захворіти діабетом. Факторами ризику є: генетична схильність, похилий вік, та надмірна вага. Розвиток діабету пов'язаний з перегодовуванням, а не вмістом цукру у кормах.

Домашні та готові раціони

Для чого потрібний готовий корм?

Нам часто доводиться відповідати на подібні запитання: для чого потрібна уся ця разноманітність готових кормів для котів, адже жили і раніше ці тварини довго і харчувалися тільки "зі столу" (м'ясом, рибою,  молочними продуктами... ). Нас питають, чи не є сухі та вологі корми засобом заробітку на любові власників до своїх пухнастих вихованців? 

Даємо вам розгорнуту та обгрунтовану відповідь:

Існують норми харчування, які підтверджені науковими дослідженнями потреб кожного виду тварин, в тому числі й котів.

Кожний вид має свої потреби у наступних речовинах:

1. Енергетичні компоненти (білки, жири, вуглеводи).

2. Різноманітні речовини, які необхідні для усіх обмінних процесів в організмі у менших, але постійних кількостях (мінеральні речовини, мікроелементи, вітаміни).

Існують встановлені добові норми - це мінімальна кількість кожної речовини, яка має щоденно надходити до   організму. Недолік, особливо тривалий, кожної з речовин викликає порушення в організмі. Надлишок багатьох речовин також шкодить тварині, хоч виявляється не одразу. В мережах ви можете знайти інформацію про наслідки тривалого недоліку або надлишку того чи іншого інгредієнта. 

Існує також взаємодія між різними речовинами, коли одна впливає на засвоювання іншої, тому важлива також форма речовини та пропорція в раціоні (мінеральних речовин, наприклад).

Раціон - совокупність усіх необхідних речовин, збалансованих у певних пропорціях, необхідних тварині в її віковій групі та її активності.

Нормовані раціони для тварин складаються тому, що в умовах життя тварини з людиною, тварина не може сама собі вибрати їжу, не може сама поповнити потреби свого організму.

У природі тварини роблять це інстинктивно. Їхній організм протягом віків пристосувався до природного раціону, він їх задовольняв, тому тварини мають чіткі потреби у кожній з поживних речовин. 

Якщо тварина живе вдома і має змішане (домашнє) харчування, як правило, в надлишку буде білок, тому що корм котам частіше доповнюють м'ясом, творогом, рибою - білковими продуктами. І тоді кіт має підвищене навантаження на нирки. Стандартний домашній раціон також, як правило, бідний на кальцій, але має надлишок фосфору, у домашньому раціоні менше ненасичених жирних кислот та ще цілий ряд дисбалансів.

Часто, запитуючи про котів, які прекрасно почували себе роками на таких раціонах, власники не враховують,  що

а) раніше у більшості котів був вихід на вулицю, де вони полювали. І майже у кожного кота був виїзд влітку на дачу, теж дуже плідний з цієї точки зору.  

б) більшість порушень при дисбалансі речовин (ми зараз не кажемо про повний харчовий недолік чогось, котрий добре видно) минає приховано або ледь помітно.

Мало хто регулярно робить контроль здоров'я тварини, а це необхідно робити, особливо коли ваш кіт вже  похилого віку. Власники часто і не здогадуються, как сильно страждає тварина від, наприклад, ниркової недостатності або обмеженої функції печінки чи сердцевих хвороб. Організм у тварини  налаштований на компенсацію обмеженої функції  органу до повного виснаження своїх резервів.

Захворювання внутрішніх органів стають клінічно помітними, як правило, вже на пізніх стадіях. Крім того, у хижаків є властивість приховувати самопочуття інстинктивно, бо у природі виживає найсильніший, і тому порушення в організмі також непомітні на погляд.

Крім того, ветеринарна діагностика постійно розвивається, і ми маємо зараз зовсім іншу статистику захворювань, ніж двадцять років тому.

Важливий факт: коти - це вузькоспеціалізовані м'ясоїдні тварини, вони, на відміну від собак, не можуть самостійно синтезувати в організмі такі речовини, як вітамін А, таурин, деякі жирні кислоти та багато іншого. Недолік у кормі викликає серйозні порушення, які часто стають небезпечними для життя. 

Над задачами харчування окремих видів тварин працюють цілі інститути, і у галузі харчування тварин за останні роки зроблено багато відкриттів, переглянуто багато норм. Сучасні готові раціони враховують усі ці зміни і поправки та створюють умови не тільки для довгого, а й комфортного життя тварини поруч з вами.  

Повний дім шерсті

Коли починає світити весняне сонце і ми знімаємо светри, для котів також настає час скидати зимову шерсть. 

Котячий одяг.

Коли ми гладимо кота, то бачимо, скільки шерсті з нього випадає. Щоденно кіт, займаючись гігієною, злизує язиком волосинки, які випали, та ковтає їх. Це може бути причниною непрохідності кишківника. Найкращою профілактикою проти накопичення шерсті у системі травлення є щоденне вичісування. М'які щітки згладжують шерсть на поверхні, а гребні виймають волосинки, які випали з густого підшерстя. Деяким котам це не подобається. Тому рекомендуємо не натискати надто сильно, поступово привчати кота до стороннього предмету та заохочувати спокійну поведінку.

І все ж таки, через велику кількість волосинок, які випадають, у шлунку та кишківнику можуть з'явитися вузлики з шерсті, які викликають ускладнення, коли кіт "робить свої справи". У лотку він напружується, інколи навіть кричить. Деякі тварини втрачають апетит. Якщо кіт часто страждає від вузликів з шерсті у кишківнику, окрім профілактичного корму, регулярного та інтенсивного вичісування, допомагає трава для котів і додаткова норма рослинної олії та риб'ячого жиру. Вони вміщують жирні кислоти, які прискорюють зміну шерсті. До того ж олія сприяє просуванню до кишківника волосинок, які кіт проковтнув.

Якщо ваш кіт не отримував до цього олії, починайте з маленької кількості та збільшуйте дозу поступово, до 1 г/кг маси тіла. Орієнтовно: 1 чайна ложка = 5 г. Будь ласка, пам'ятайте про те, що олія - дуже калорійна. Якщо Ваш кіт є схильним до надмірної ваги, то, додаючи олію до корму, слід зменшити добову норму корму.

Виведенню шерсті з кишківника також сприяють солодова паста, молоко та вершки. Оскільки усі ці продукти теж калорійні, при тривалому використанні не варто давати їх у великій кількості. Якщо все це не допомагає  позбутися накопичення шерсті у кишківнику, зверніться до лікаря.

Повна квартира шерсті.

В кріслах, на підлозі або у філіжанці кави – шерсть всюди. Найкращими засобами для боротьби з шерстю в домі є сучасні віники або мітелки, які через електростатичний заряд утримують шерсть, клейкі стрічки або спеціальні нитяні щітки з двостороннньоорієнтованим велюровим ворсом. Можна навіть прати речі у пральній машині зі спеціальними ворсистими кульками, які збирають шерсть. Але ця порада діє тільки для джинсів, футболок або рушників, а от тонкі речі під час прання можуть зіпсуватись. 

На щастя, інтенсивне ліняння котів триває два тижні. Після цього шерсть випадає, але вже не у такій великій кількості. І, як кажуть справжні любителі котів, «Котолюб без котячої шерсті на одязі – це неправильно вдягнений Котолюб!»

Інтерв'ю з постачальниками сировини для кормів Happy Cat

Продовжуючи знайомство з німецькими кормами для собак та котів (Happy Dog та Happy Cat), ми розповімо вам, звідки береться сировина для виробництва цієї продукції найвищої якості. Баварська фірма Interquell GmbH –  виробник цих кормів – співпрацює з постійними постачальниками, які вже добре зарекомендували себе.

Постійна співпраця з постійними постачальниками сировини дозволяє виробнику кормів Happy Dog та Happy Cat не шукати компромісів у рецептурах та отримувати постійний результат високої якості.

До вашої уваги - інтерв'ю з постачальниками сировини для кормів Happy Dog/Cat. Знайомтесь: 

1. Вайт.

Він - власник тваринницького господарства у баварських Альпах, яке спеціалізується на виробництві яловичини.

- Розкажіть, будь ласка, про Ваших корів та про Ваше господарство.

- Наше господарство розташовано у передгір'ї Альп, у Баварії. Наші корови гуляють цілий день на

чистих альпійських лугах, дихають свіжим повітрям, їдять соковиті трави та п'ють кристально чисту джерельну воду.

Ми поставляємо м'ясо для кормів Happy Dog та Happy Cat вже більше 10 років, і воно використовується не тільки для харчування тварин. Наша продукція використовується і для виробництва продуктів, які споживають люди. 

В асортименті Happy Cat є один вид корму, який називається: «Альпійська яловичина". Це - про нас. До речі, домашній сир, який використовується у кормі Happy Dog Balance, також - від наших корів.

2.Алекс. Власник пташиної ферми, прихильник біологічної продукції та натуральних методів утримування тварин. Він впевнений, що найкращий продукт може бути отриманий тільки у разі, якщо птахів вирощують в екологічно чистих умовах. Його птахи гуляють на сонці, ведуть здоровий образ життя.

- Моя філософія повністю співпадає з філософією нашого замовника, саме це зміцнює наші давні партнерські відносини. Я, як і Георг Мюллер, який є виробником кормів Happy Dog та Happy Cat, вважаю, що «натуральне є кориснішим", і це - наш девіз.

3. Брем – виробник рослинної сировини, він знає все про злаки та про те, як іх вирощувати. Ми спитали у Брема, як він це робить.

- На моїх полях росте пшениця, кукурудза, овес, ячмінь та інші злаки, ми співпрацюємо з кормами Happy Dog та Happy Cat із самого початку, адже фірма Interquell виробляє не тільки корм для тварин, але, у першу чергу,  продукти для дитячого харчування - пластівці, мюслі, борошно, тощо. Сирована для усієї продукції надходить до них з моїх полів, і у кормі для тварин вони використовують сировину найкращої якості.

4. Доктор Хофмайстер. Штефан – власник підприємства, яке виробляє вітамінні добавки для тварин на основі натуральних інгредієнтів – трав та інших природніх джерел мінеральних речовин та мікроелементів.  

- Штефан, розкажіть про Вашу співпрацю з Happy Dog/Cat.

- Ми співпрацюємо довго та продуктивно! Я постачаю для кормів Happy Dog та Happy Cat комплекси з вітамінів та мінералів та інгредієнти для їхніх унікальних розробок LifePlus Concept.

Завдяки моїм добавкам рецептури цих кормів - не тільки повноцінні та різноманітні, а й максимально наближені до природи і дають тварині усе, що їй необхідно і навіть більше: все те, що тварина із задоволенням з'їла, якби жила у природних умовах.

У кормах Happy Dog та Happy Cat використовуються інгредієнти тільки від постійних постачальників сировини, які добре себе зарекомендували. 

Вибираючи постачальників для кормів Happy Dog та Happy Cat виробник орієнтується на високу якість, відсутність консервантів, барвників, сої та ГМО (генетично модифікованих організмів).

Чіпування тварин

Чіпування тварин

Для чого потрібно чіпування

1. Якщо ваш улюбленець загубився, то його буде легше знайти.

2. Якщо ви — власник дуже дорогої за ціною тварини, то є ризик, що її можуть вкрасти. Чіпування - це офіційний доказ того, що собака належить Вам, тому факт крадіжки буде легко довести.

3. Якщо ви любите подорожувати і хотіли взяти свого кота із собою, то без чіпування не обійтися. До країн Євросоюзу, США та Ізраїлю неможливо привезти тварину без чіпування, тобто без електронного паспорта. 

4. Для власників тварин, які мріють про виставкову кар'єру свого кота за кордоном, чіпування - це обов'язкова процедура. 

Яка користь від котячої м'яти?

Коти люблять котячу м'яту. Вона - абсолютно безпечна. Це - рослина, яка не вміщує нічого, що може шкодити здоров'ю. Хіба що може статися розлад шлунку, якщо тварина з'їла надто велику кількість м'яти.

Що таке котяча м'ята?

Кото?вник коша?чийкоша?чья мя?та (лат. Nepeta cataria) — многолетнее травянистое растение, вид рода Котовник семейства Яснотковые.

Растение содержит до 3 % эфирного масла, которое обуславливает сильный своеобразный («лимонный») запах, привлекающий кошек. От этого и происходит видовой эпитет в его латинском и русском названии.

Батьківщина цієї рослини Північна Африка та Середземномор'я, але зараз вона росте на територіях усієї Європи та Північної Америки.

 

Чому котам так подобається м'ята?

Активна речовина котячої м'яти має назву непеталактон. Коти відчувають цю речовину за запахом. Є думка, що непеталактон відтворює ефекти котячих феромонів, які  виділяються під час спарювання.

Котяча м'ята -це природний стимулятор настрою. Тварина немов скаженіє. Вона може стати схожою, за поведінкою, на котеня або кататися по підлозі та терти лапками мордочку, щоб посилити запах м'яти, або починає стрибати та бігати по кімнаті у гонитві за невидимою їжею.

Деякі коти навпаки розслабляються і стають більш спокійними. Будь-який тип поведінки супроводжується нявканням або муркотінням. Діє м'ята на тварину недовго, за 5-10 хвилин кіт приходить до тями. Але після двох годин у нього знову можуть з'явитися ефекти котячої м'яти.

Для чого давати коту м'яту?

М'яту з успіхом можна давати коту, як винагороду під час дресування. Також котяча м'ята – гарний стимул для фізичних навантажень. Вона допоможе вашому улюбленцю знайти душевну гармонію.

В асортименті продукції «Happy Cat» є ласощі під назвою «Котяча м'ята» у вигляді хрустких, маленьких подушок, які будуть до смаку вашому улюбленцю!

 

Інгредієнти:

Злаки, м'ясо та м'ясопродукти, олії та жири, рослинні білкові екстракти, риба та рибні продукти, яйце, дріжджі, молоко та молочні продукти, котяча м'ята (0,5%).

Аналітичний склад:

Протеїн - 30 %, жир - 20 %, клітковина - 2 %, попіл - 6%.

Добавки:

 

Вітамін А 9000 МЕ/кг, вітамін D3 630 МЕ/кг, вітамін Е 90 мг/кг. Антиоксиданти та натуральні барвники.