Навряд чи хтось може встояти перед ними. Коли вони незграбно рухаються навколо, цього вже достатньо, щоб розтопити ваше серце. Які ж вони чудові - ці маленькі пухнасті кульки із хутра! Але вони мають й свої особливі потреби.
Малеча
Людина, яка планує взяти кошеня, має розуміти, що кошеня - це ніби маленька дитина. Дуже цікаво спостерігати, як він росте. Забирати кошеня від мами-кішки слід якомога пізніше. 8 тижнів - це мінімальний вік кошеня, коли його можна забрати від мами. В ідеалі тваринці має бути 12 місяців.
Чотирилапий компаньйон
Зверніть увагу, що саме ваш малюк буде використовувати для гри. Кошеня наповнено енергією. Його усе цікавить, його важко стримати, малюк - у постійному русі. Тому краще, щоб у ваш дім увійшли одразу двоє кошенят. Разом їм буде легше після розлучення з мамою-кішкою. Разом вони будуть жити природним життям. А якщо у вас вже є одна тваринка, то кошеня обов'язково порозуміється з нею.
Про безпеку
Ваша квартира або будинок мають бути абсолютно безпечними для кошеняти. Не забувайте, що маленький дослідник може просунутись у будь-яку шпаринку або залізти на будь-яку висоту. Якщо дверцяти шафи відкриті, він обов'язково опиниться саме у цій шафі.
Тому перед тим, як закрити дверцята, подивіться, чи не сховався у шафі ваш малюк. Барабан пральної машини також може бути небезпечним. Усі хімічні засоби для прання та миття мають бути недоступними для кошеняти. І не розкидайте по підлозі маленькі деталі, адже котеня може їх проковтнути. Поліетиленові пакети та вовняні нитки також небезпечні - небезпека ядухи. І, звичайно, на вікнах має бути захисна решітка.
Вчасна практика виховання
Коли усі небезпечні моменти усунуті, ви можете розслабитися та насолоджуватися один одним. Грайтеся з малюком, обнімайте його, щоб закріпити зв'язок між власником та його вихованцем. Кошеня й сам може знайти для себе гру, але все ж таки найкращі ігри завжди відбуваються за участю людей. Настає час введення правил. Звичайно, інколи власники заплющують на це очі. Але не слід заохочувати лапку, що атакує, якщо Ви не хочете у майбутньому стати мішенню для атаки дорослої тварини. Зараз це здається милою поведінкою, але зчасом може бути проблема, коли ваш улюбленець вагою у шість кг стрибне просто на Вас! Щоб такого не сталося, краще зараз покласти край такій поведінці. Найбільш сприятливий для навчання та виховання котів час - це період від народження до 6 місяців. Проте, навчатися ніколи не пізно, перевиховувати можна й дорослу тварину. Тут все залежить і від характера вашого кота, і від Ваших педагогічних здібностей.